اماکن مقدس ومتبرکه

رُمزَه ( باغچه نخل )

رُمزَه ( باغچه نخل )

صمد(یعقوب) کامجو: ارزش درخت نخل در پیشینیان را ببینید که برای این درخت که به منزله عمه آدم است چقدر اهمیت قائل می شدند .. موزیری فردی که رمزه را درست می کرده است چقدر باید زحمت بکشد که باغچه ای به این بزرگی درست کند واقعا طاقت فرسااست . 

3 2 ساعت 21:22:18
 

شهری لرزید وشهر نو پدید آمد!

شهری لرزید وشهر نو پدید آمد!

صمد(یعقوب) کامجو: روز چهارم اردیبهشت ۱۳۳۹ شمسی زلزله ی ویران کننده ای شهر لاررا لرزاند تلفات این حادثه شوم به هزارنفررسید وتعدادزیادی از خانه های مردم به کلی ویران گردیدوتعدادی از محلات با خاک یکسان شد .جمعیت شیرو خورشید به محض دریافت گزارش حادثه برای رساندن کمک های اولیه پیشقدم می شود گویی همان روز جشنی بوده است

3 2 ساعت 21:16:44
 

لار تنها شهر بدون کوچه در خاورمیانه

لار تنها شهر بدون کوچه در خاورمیانه

مجله اینترنتی برترین ها در مطلبی شهرهای عجیب ایران را معرفی کرد. این سایت از ورامین به عنوان شهر  بی دخانیات، از پاوه به عنوان شهر بی چراغ قرمز، جلفا شهر بی گورستان، لار شهر بدون کوچه و تبریز شهر بی گدا نام برد. در زیر مطلب این مجله اینترنتی در مورد لار می آید.

3 2 ساعت 19:59:29
 

زاهد رستم

زاهد رستم

زاهد رستم یکی از اماکن مقدس وزیارتگاهها لارستان می باشدکه در۴۵ کیلومتری شمال دهکویه ، بریز در مسیر جاده قدیم لار داراب واقع شده است که نیمی از مسیرآسفالت بوده ودر طول سال پذیرای مشتاقان و زائران زیادی از شهر های همجوار می باشد.

4 1 ساعت 11:45:05
 

امامزاده میر حمزه ( ع )

امامزاده میر حمزه ( ع )

صمد(یعقوب) کامجو: امامزاده میر حمزه (ع )امامزاده فراموش شده در لار:
آستان مقدس «امامزاده میر حمزه ( ع )» در شهر قدیم لار محله پیرغیب در کنار پلی معروف به پل محمد علی ودر ضلع شمالی قبرستان مرکزی لار واقع می باشد . 

3 1 ساعت 23:51:49
 

میر عبدالعظیم ( میر عبدالعزیز )

میر عبدالعظیم ( میر عبدالعزیز )

صمد(یعقوب) کامجو: آستان مقدس میر عبدالعظیم یکی از مکان های متبرکه در لار می باشد . این مکان در شهر قدیم لار محله قنبر بیگی پشت کاروانسرای گلشن ونو در میدان قیصریه ( میدان شهید نصیری ) واقع شده است . 

3 1 ساعت 23:48:24