0
 
روز شمار انقلاب اسلامی در لارستان
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1400 ساعت 07:55:08 | تعداد بازدید: 212
صمد (یعقوب) کامجو: برگ خاطره ای از دفتر بزرگ رویدادها، حادثه ها و روز شمار انقلاب اسلامی ایران در لارستان به خوانندگان تقدیم می شود. باشد که یاد شهدای انقلاب و بزرگان انقلابی لارستان پایدار بماند. (شماره یک)
 
 
آتش زدن سینما شهریار( آزادی فعلی) در لار
شب عاشورای 1356 ه. ش است زمانی که مردم در حال عزاداری وسینه زنی هستند خبر می رسد که سینمای لار توسط تعدادی از جوانان به آتش کشیده شده است.
 
شاه به لارمی آید
قرار است شاه به لار بیاید، شهر آذین بندی می شود، خیابان های منتهی به مسیر عبور شاه را نرده کشی می کنند. طاق نصرتی در کنار شیرو خورشید سابق(هلال احمر فعلی) نصب می شود. به تعداد زیادتری نیزطاق های نصرت در مسیر شهر جدید- شهر قدیم نصب می شود. شب هنگام تعدادی از این طاق نصرت ها توسط جوانان انقلابی به آتش کشیده می شود. ساواک از این عمل به وحشت می افتد و تشخیص می دهد که شهر نا امن است. سفر شاه لغو می گردد.
 
تبعید حجه الاسلام خلخالی به لار
 ساواک حجه الاسلام خلخالی را به لار تبعید کرده است.  ابتدا وی در یکی از خانه های شهر جدید لار و سپس در شهر قدیم لار محله قنبربیگی ساکن می شود. ما او را نمی شناختیم ولی هر روز صبح می دیدیم که با پای پیاده قدم زنان به طرف جاده خور حرکت می کند. بعد از پیروزی انقلاب فهمیدیم که برای فاتحه خواندن بر مزار شهدای لر و نفر که در سال 1342 به دست دژخیمان به شهادت رسیده بودند به آنجا می رفته است. صمد کامجو
 
 
 

کد مطلب: 10130
 
کد امنیتی:   
 [0 نظر]