5
 
بزرگترین برکه سقف دار در منطقه لارستان
تاریخ انتشار : 27 آذر 1393 ساعت 06:26:39 | تعداد بازدید: 4856
بزرگترین برکه سقف دار در منطقه لارستان  برکه سید جعفری می باشد . این برکه در شهر قدیم لار واقع در محله کوریچان می باشد .  
 
برکه دارای هفت تیتَخ (درب ) می باشد تعدادی درب نیز بلااستفاده مانده است . آب این برکه از رودخانه کَلَندَرُوتامین می شود . در کنار این برکه یکی دیگر از برکه های بوبلند با همین نام می باشد . آب آشامیدنی این اهالی از این  دو برکه تامین می شود .

کد مطلب: 9932
 
کد امنیتی:   
 [5 نظر]

مجید رایگان
Iran, Islamic Republic of
18 بهمن 1397   ساعت: 16:10:05
برگه سیدجعفری دراصل 4تا تیتخ اوشن که پله شخه واچو ازیرتر .مردم با پیپکو او ازبرکه شواکشی وباکندرشوابو اخونه.
وقتی بروو خیلی دان ورودخونیا پراندن او تا پله یای تیتخ پرابویس. کم کم خیابونیای اطرافوشم اسفات کشی شوکه و دهنه برکه یکم ازیر چو که ناچاره 3تا دهنه جدید شوزبر درس که. دهنه قدیمیا هم شوبس.
سید جعفری چندروزبعداز اتمام ساخت برکه توسط اشخاصی ناشناس شب هنگام خواب درخانه سرازبدنش جدا میشود.یادش پایدار.هیچ جای برکه نشانه ای از اسم سید جعفری نیست درحالی که امروز روسردر هر بنای خیره ایه نام خیرش بصورت درشت وواضح نوشته شده. بنظر شما خواننده گرامی ماندگاری ازآن کیست؟
 
شهروز شفیعی
Iran, Islamic Republic of
18 آذر 1395   ساعت: 14:27:39

جناب کامجو وب سایت ارزشمندی را درست کرده اید انشالله با توجه به گستردگی مطالب سر فرصت از این مجموعه گرانبها استفاده می بریم

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
25 تير 1395   ساعت: 23:58:37
برکه بریز از نزدیک دیده ام ودرحال تخربب . بسی کوچکتر از برکه سید جعفری است. م
 
ر
Iran, Islamic Republic of
3 ارديبهشت 1394   ساعت: 10:51:31

شما استناد کرده اید به بزرگترین برکه !! بر چه مبنا و مقیاسی شما به این واژه " بزرگترین " رسیده اید ؟ خواهشمند است مقیاس ها را بر اساس قطر / عمق بیان بفرمایید چون اماری که بنده دارم خلاف حرف شما را اثبات می نماید


-------------


یزرگترین از نظر قطر مد نظر است .برکه کل گراش قطر آن 28 متر است ولی بدون سقف است وبرکه سید جعفری 14 متر. اگر شما برکه ای سراغ دارید که بزرگتر از این دو برکه از نظر قطر هستند شکل ومستناد بیاورید وما چاپ می کنیم.

 
رضا رضایی خوری
Iran, Islamic Republic of
14 دي 1393   ساعت: 00:54:19

اقای کامجو بدون تحقیق چرا مطلب رو به عنوان " دائره المعارف " منتشر می کنید ؟ بزرگترین برکه بی سقف برکه کل گراش و برکه هفت دولت بندرکنگ .. بزرگترین برکه سقف دار ( گنبدی ) برکه دلاور بریز می باشد


------------


برکه دلاور بریز قطر آن چند متر می باشد؟